Fakulta sociálnych vied
UNIVERZITA SV. CYRILA A METODA V TRNAVE

Finále Olympiády o EÚ - ročník 2019

Dňa 8. 11. 2019 sa na pôde Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave uskutočnilo finále Olympiády o EÚ 2019 pre študentov stredných škôl.
Finále sa zúčastnilo 8 najlepších tímov, ktoré postúpili z elektronického kola. Partnermi Olympiády o EÚ boli poslanci Európskeho parlamentu Ivan Štefanec, Róbert Hajšel, Monika Beňová, Peter Pollák, zástupca vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Radim Dvořák a naša úspešná absolventka Mirka Dujičová z Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR z Odboru mládeže.
Súťažiaci si preverili svoje vedomosti o EÚ v dvoch kolách náročných otázok. Po vyhodnotení súťaže nasledovalo vyhlásenie výsledkov. Hlavné ceny pre najlepšie tri tímy - návšteva Európskeho parlamentu do Bruselu/Štrasburgu venovali do súťaže europoslanci Ivan Štefanec, Róbert Hajšel a Michal Šimečka.
Na prvom mieste sa umiestnili študenti z Gymnázia Poštová, Košice, druhé miesto obsadili študenti z Gymnázia v Šuranoch a tretie miesto získali študenti z Gymnázia Angely Merici v Trnave. Víťazi získali okrem hlavnej ceny aj vecné darčeky, ktoré im venovali zúčastnení hostia. Zvyšní súťažiaci taktiež nemuseli zúfať, pretože si otestovali svoje vedomosti a získali skúsenosť na akademickej pôde.
Víťazom srdečne blahoželáme, organizátorom ďakujeme za plynulý priebeh olympiády a tešíme sa na ďalší ročník.

 

 

Galéria

 

 

 

11.11.2019