Študentský život

Trnava je krajské mesto nachádzajúce sa 20 minút vlakom od Bratislavy. Spája v sebe možnosti veľkomesta s príjemným pokojom ideálnym na štúdium, ale aj rôzne formy zábavy.

Trnava má bohatú ponuku svojich možností. Od športových, cez spoločensko-kultúrne až po vzdelávacie či sebarozvojové. Ak rád plávaš môžeš navštíviť plaváreň alebo miestny aquapark, máme tu atletický areál, ihriská s rôznorodým využitím, a celé mesto je poprepájané cyklochodníkmi, ktoré vedú až za hranice mesta. Rozvíja sa tu slušná bežecká komunita a ponuka fitnescentier je tiež veľmi pestrá. Taktiež máme kryté haly a zimný štadión. V neďalekom okolí nájdeš Malé Karpaty, kam sa môžeš ísť prevetrať a načerpať trochu pokoja z prírody.

Ak si človek spoločenský v Trnave uhasíš svoj smäd po kultúre. Máme tu divadlo, niekoľko kín, galérie, centrum súčasnej kultúry, či amfiteáter, na ktorom sa pravidelne uskutočňujú koncerty a rôzne iné podujatia. Mesto ponúka niekoľko barov, klubov a ďalších podnikov, v ktorých sa organizujú cestovateľské prednášky, diskusie s hosťami alebo rôzne workshopy.

K rozvíjaniu tvojich talentov máš k dispozícii rôzne tanečné školy, umelecké školy, maliarské kurzy, centrum voľného času, rôzne pohybové kurzy, ale aj knižnicu či coworking.

Gastro nie je pre Trnavu cudzí pojem a nájdeš tu najrôznejšie druhy svetovej kuchyne, od východnej, ázijskej, cez indickú, taliansku až po rôzne fastfoody. Ale aj tie zdravé, vedel si o tom, že tu máme aj vegánsky fastfood? Ponuka kaviarní je tiež pestrá a určite si nájdeš svoju obľúbenú, či už máš rád moderné priestory, romantické, alebo oldschoolové s osvedčenou starou dobrou hudbou.

K duchovnému rozvoju ti môžu poslúžiť rôzne kostoly a iné duchovné chrámy. Máme aj dve synagógy, vedel si?

No a aké by to bolo študentské mesto bez nočného života, však? Žiadne strachy, ani táto oblasť tu nezaostáva a ty sa môžeš neraz ocitnúť na latino párty, inokedy na divokej 70´s-ke či elektro žúrke. Prípadne si len nezáväzne posedieť s kamošmi v niektorom zo štýlových podnikov, klubov alebo barov.

Ak si šikovný a cieľavedomý, tak v meste už pár rokov funguje aj štipendijný program pre 6 vysokoškolských študentov, ktorý ponúka (nie len) ubytovanie zadarmo ale aj obrovskú dávku príležitostí ako na sebe pracovať a posunúť sa v osobnom aj profesijnom živote.

V Trnave sa okrem našej univerzity nachádzajú ešte ďalšie dve, to jej nepochybne garantuje štatút študentského mesta. Je na skok od Piešťan, Nitry, Serede, Senca, či Pezinka. Všetko čo by ste snáď v Trnave nenašli, poľahky nájdete v blízkom okolí. Dá sa sem pohodlne dostať vlakovými spojmi z východu, západu, severu aj juhu. Rovnako tu zastavujú miestne aj diaľkové autobusy a cez Trnavu prechádza aj diaľnica D1, ak máte radšej komfort vlastného auta. Mesto je však mimo rozsiahlych sídlisk koncentrované do stredu a všetko potrebné(aj nepotrebné) je v dostupnej pešej vzdialenosti. K dispozícii je síce aj miestna MHDčka ale nepredpokladáme, že ju budeš potrebovať.

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. View more
Akceptovať