Po minuloročných úspešných ročníkoch sa Fakulta sociálnych vied rozhodla v tejto tradícii pokračovať a zorganizovala siedmy ročník Olympiády o EÚ. Patronát nad podujatím prevzala predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola a podujatie sa konalo pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Je dôležité približovať mládeži Európsku úniu, jej inštitúcie, politiky a programy. Záujem a pochopenie základných princípov fungovania a hodnôt Európskej únie zo strany mladých ľudí považujeme za zásadnú potrebu, ktorá môže do budúcnosti ovplyvniť vývoj členstva SR v EÚ.

Elektronické kolo Olympiády o EÚ sa uskutočnilo 24.októbra 2022. Zúčastnilo sa ho 317 súťažných tímov zo stredných škôl naprieč celým Slovenskom. Finálové kolo sa uskutočnilo 11. novembra tradične počas Týždňa vedy a techniky v priestoroch auly Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a zúčastnilo sa ho 8 najúspešnejších tímov z elektronického kola. Partnermi podujatia sa stali Kancelária EP na Slovensku, Zastúpenie EK na Slovensku, Európsky dialóg, europoslankyňa Miriam Lexmann a europoslanci Ivan Štefanec a Michal Wiezik, ktorí darovali tímom zájazd do Štrasburgu.

Víťazom Olympiády o EÚ sa stal tím s názvom Huncokári z Gymnázia Grösslingova Bratislava. Na druhom mieste sa umiestnil tím s názvom Goliankári z Gymnázia Golianova Nitra. Tretie miesto získal tím OA TT z Obchodnej akadémie v Trnave.

Ešte raz gratulujeme!

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. View more
Akceptovať